Ograniczaj straty ciepła – oszczędzaj energię!

Kiedy temperatura powietrza na zewnątrz spada znacznie poniżej zera, zdarza się, że przez kanały wentylacyjne, przez które usuwane jest zanieczyszczone powietrze, następują także utraty ciepła. Zastosowanie centrali wentylacyjnych powoduje natomiast, że powietrze, które wwiewane jest do wnętrza budynku wcześniej jest ogrzewane, dzięki czemu pomieszczenia nie wychładzają się. Świeże powietrze, które dociera do wnętrza budynku, ogrzewane jest za pomocą nagrzewnic lub przez wykorzystanie ciepła powietrza usuwanego.

Centrale nawiewne

            Na rynku produkowane są obecnie centrale nawiewne wyposażone w różnego typu nagrzewnice. Jedne z nich posiadają nagrzewnice wodne, inne natomisat nagrzewnice elektryczne.

 

W większych budynkach, takich jak np. szkołach,  sklepach, biurach, szpitalach, fabrykach itp. zazwyczaj montowane są nagrzewnice elektryczne. Urządzenia te są bardzo praktyczne i łatwe w obsłudze oraz instalacji.

 

            Centrale nawiewne służą do dostarczania czystego, pozbawionego jakichkolwiek zanieczyszczeń, oraz ogrzanego do odpowiedniej temperatury powietrza, dodatkowo stosowane są one także do utrzymania optymalnego ciśnienia. Urządzenia takie bardzo dobrze współpracują z zewnętrznym wentylatorem wyciągowym i regulatorem temperatury powietrza. Dostępne są dwa rodzaje centrali nawiewnych: bez okablowania wewnętrznego oraz z pełnym okablowaniem, stycznikami i modułem czasowym. Jest to niewielkie pudełko zwierające w sobie m.in:

-  nagrzewnicę (wodną lub elektryczną),

-  wentylatory,

-  kanały nawiewne,

-  sterownik,

-  filtry do oczyszczania powietrza.

 

            Sprawnie działająca wentylacja jest niezbędna, gdy w jednym pomieszczeniu znajduje się większa liczba ludzi. Zapewnia ona stałą wymianę powietrza, która jest potrzebna do swobodnego, komfortowego i bezpiecznego funkcjonowania. Oczywiście, że zapotrzebowanie na powietrze każdego człowieka jest zróżnicowane. Zależy to m. in. od wykonywanej pracy (fizyczna czy umysłowa) lub stylu życia (np. palenie papierosów w pomieszczeniach,), ilości osób przebywających w jednym pomieszczeniu.

 

Sprawdź:

Centrale nawiewne z nagrzewnicą wodną

Centrale nawiewne z nagrzewnicą elektryczną

Sprawdź naszą ofertę

logotyp wentylacja

Copyright © 2014 Ang.com.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie: Webstar & Jellinek Studio