Ograniczaj straty ciepła – oszczędzaj energię!

Kiedy temperatura powietrza na zewnątrz spada znacznie poniżej zera, zdarza się, że przez kanały wentylacyjne, przez które usuwane jest zanieczyszczone powietrze, następują także utraty ciepła. Zastosowanie centrali wentylacyjnych powoduje natomiast, że powietrze, które wwiewane jest do wnętrza budynku wcześniej jest ogrzewane, dzięki czemu pomieszczenia nie wychładzają się. Świeże powietrze, które dociera do wnętrza budynku, ogrzewane jest za pomocą nagrzewnic lub przez wykorzystanie ciepła powietrza usuwanego.

Centrale nawiewne z nagrzewnicą elektryczną

            Centrale nawiewne z nagrzewnicą elektryczną produkowane są w różnych wersjach sterowania i bardzo dobrze współpracują z centralami wyciągowymi.

 

Nagrzewnica elektryczna, w którą wyposażona jest centrala składa się z siłownika, przepustnicy, presostatu, filtra, termostatów zabezpieczających, presostatu wentylatora, silnika wentylatora, kanałowego czujnika temperatury oraz pomieszczeniowego czujnika temperatury. Wszystkie te elemety współpracują ze sobą, by  utrzymać w wentylowanych pomieszczeniach odpowiednią temperaturę.

 

            Pracą centrali nawiewnej steruje rozdzielnica elektryczna. Po jej uruchomieniu siłownik otwiera przepustnicę wlotową powietrza, a  regulator w zależności od temperatury w kanale i w pomieszczeniu, kieruje pracą grzałek elektrycznych nagrzewnicy w taki sposób, żeby temperatura w budynku była odpowiednia. Kanałowy czujnik temperatury nadzoruje minimalną temperaturę nawiewanego powietrza, a termostaty ochraniają przed nadmiernym wzrostem temperatury.

 

            Montowanie centrali nawiewnych z nagrzewnicą elektryczną jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, którzy cenią sobie oszczędność energii. Obsługa urządzenia nie sprawia raczej większych problemów – jest prosta i intuicyjna.

Sprawdź naszą ofertę

logotyp wentylacja

Copyright © 2014 Ang.com.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie: Webstar & Jellinek Studio