Ograniczaj straty ciepła – oszczędzaj energię!

Kiedy temperatura powietrza na zewnątrz spada znacznie poniżej zera, zdarza się, że przez kanały wentylacyjne, przez które usuwane jest zanieczyszczone powietrze, następują także utraty ciepła. Zastosowanie centrali wentylacyjnych powoduje natomiast, że powietrze, które wwiewane jest do wnętrza budynku wcześniej jest ogrzewane, dzięki czemu pomieszczenia nie wychładzają się. Świeże powietrze, które dociera do wnętrza budynku, ogrzewane jest za pomocą nagrzewnic lub przez wykorzystanie ciepła powietrza usuwanego.

Centrale nawiewne z nagrzewnicą wodną

            Centrale nawiewne z nagrzewnicą wodną  najczęściej stosowane są w przemysłowych instalacjach służących do ogrzewanego powietrza i idealnie współpracują z centralami wyciągowymi.

 

            Nagrzewnica wodna, w którą wyposażona jest centrala składa się z: rozdzielnicy elektrycznej, presostatu siłownika, przepustnicy wlotowej, czujników temperatury (kanałowego oraz pomieszczeniowego). Wszystkie te elemety współpracują ze sobą, by  utrzymać w wentylowanych pomieszczeniach odpowiednią temperaturę.

 

            Pracą centrali steruje rozdzielnica – po jej włączeniu siłownik otwiera przepustnicę wlotową powietrza, wtedy czujniki temperatury ustalają stopień otwarcia siłownika zaworu. Kanałowy czujnik temperatury kontroluje temperaturę nawiewanego powietrza, a pomieszczeniowy czujnik temperatury reguluje temperaturę wentylowanego pomieszczenia. Dzięki temu powietrze, które napływa do pomieszczeń ma odpowiednią, ustaloną wcześniej temperaturę – a to z kolei pozwala na duże oszczędności energii, którą trzeba byłoby wykorzystać do podniesienia temperatury w budynku.

 

            Zastosowanie centrali nawiewnej z nagrzewnicą wodną charakteryzuje się niedużym zużyciem energii – jest to inwestycją na długie, długie lata, która zapewne bardzo szybko się zwróci.

Sprawdź naszą ofertę

logotyp wentylacja

Copyright © 2014 Ang.com.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie: Webstar & Jellinek Studio