Ograniczaj straty ciepła – oszczędzaj energię!

Kiedy temperatura powietrza na zewnątrz spada znacznie poniżej zera, zdarza się, że przez kanały wentylacyjne, przez które usuwane jest zanieczyszczone powietrze, następują także utraty ciepła. Zastosowanie centrali wentylacyjnych powoduje natomiast, że powietrze, które wwiewane jest do wnętrza budynku wcześniej jest ogrzewane, dzięki czemu pomieszczenia nie wychładzają się. Świeże powietrze, które dociera do wnętrza budynku, ogrzewane jest za pomocą nagrzewnic lub przez wykorzystanie ciepła powietrza usuwanego.

Centrale nawiewno-wywiewne z wymiennikiem krzyżowym

            Centrale nawiewno-wywiewne zbudowane są z wentylatorów oraz wymiennika ciepła. Do najczęściej instalowanych rekuperatorów należą te, które posiadają wymiennik krzyżowy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla domków jednorodzinnych. System wygląda w ten spsób, że tworza go poukładane równolegle płyty, pomiędzy którymi przepływają dwa strumienie powietrza.

 

Jeden strumień to powietrze zanieczyszczone, które powinno zostać usunięte z pomieszczeń, natomiast drugi strumień to powietrze świeże, pobrane z zewnatrz, a które wędruje do środka budynku, jednak po drodze jest ogrzewane, by zbytnio nie wychłodzić wnętrza. Pomiędzy przepływającymi prostopadle względem siebie strumieniami powietrza nastepuje wymiana cieplna – powietrze usuwane ogrzewa w ten sposób te, które do budynku zostaje wwiewane.

 

            Centrale nawiewno-wywiewne z odzyskiem ciepła z wymiennikiem krzyżowym w razie potrzeby – w momencie gdy temperatura na zewnatrz spada poniżej -10º C – ogrzewają powietrze napływające do pomieszczeń dzięki dodatkowym grzałkom elektrycznym, które uruchamiają się automatycznie, bez konieczności ich ręcznego włączania. Wwiewane do pomieszczeń powiatrze jest ponadto filtrowane, dzięki czemu jest nawet czystsze niż na zewnatrz.

Sprawdź naszą ofertę

logotyp wentylacja

Copyright © 2014 Ang.com.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie: Webstar & Jellinek Studio