Ograniczaj straty ciepła – oszczędzaj energię!

Kiedy temperatura powietrza na zewnątrz spada znacznie poniżej zera, zdarza się, że przez kanały wentylacyjne, przez które usuwane jest zanieczyszczone powietrze, następują także utraty ciepła. Zastosowanie centrali wentylacyjnych powoduje natomiast, że powietrze, które wwiewane jest do wnętrza budynku wcześniej jest ogrzewane, dzięki czemu pomieszczenia nie wychładzają się. Świeże powietrze, które dociera do wnętrza budynku, ogrzewane jest za pomocą nagrzewnic lub przez wykorzystanie ciepła powietrza usuwanego.

Centrale nawiewno-wywiewne z wymiennikiem obrotowym

            Centrale nawiewno-wywiewne zbudowane są z wentylatorów oraz wymiennika ciepła. Jednym z rodzajów montowanych obecnie na rynku są te, które posiadaja wymiennik obrotowy. System, w którym zastosowany jest tego typu wymiennik, dwa strumienie powietrza – wywiewanego z pomieszczeń i nawiewanego do budynku – minimalnie się mieszają. Przepływają one przez specjalny wirujący bęben. Dzięki temu powietrze zanieczyszczone, które za chwile zostanie usunięte z pomieszczenia oddaje swoje ciepło świeżemu powietrzu, które wwiane zostanie do środka.

 

Urządzenia zaopatrzone w tego typu wymiennik odznaczają się naprawdę wysokim wskaźnikiem odzysku ciepła. Montować je można zarówno w budynkach nowych, jak i w tych, które zostały wyremontowane.

 

            Centrale nawiewno-wywiewne z odzyskiem ciepła z wymiennikime obrotowym, jak każde inne posiadają również dodatkowe grzałki elektryczne, które w razie potrzeby, kiedy temperatura powietrza na zawnatrz spada poniżej -10º C, i ciepło z powietrza wywiewanego nie wystarcza do ogrzania świeżego, napływajacego do pomieszczeń, uruchamiają się i podnoszą jego temperaturę, natomiast filtry, w które wyposażone są dodatkowo centrale powodują, że powietrze jest oczyszczane z zanieczyszczeń.

Sprawdź naszą ofertę

logotyp wentylacja

Copyright © 2014 Ang.com.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie: Webstar & Jellinek Studio