Ograniczaj straty ciepła – oszczędzaj energię!

Kiedy temperatura powietrza na zewnątrz spada znacznie poniżej zera, zdarza się, że przez kanały wentylacyjne, przez które usuwane jest zanieczyszczone powietrze, następują także utraty ciepła. Zastosowanie centrali wentylacyjnych powoduje natomiast, że powietrze, które wwiewane jest do wnętrza budynku wcześniej jest ogrzewane, dzięki czemu pomieszczenia nie wychładzają się. Świeże powietrze, które dociera do wnętrza budynku, ogrzewane jest za pomocą nagrzewnic lub przez wykorzystanie ciepła powietrza usuwanego.

O nas

            Jesteśmy solidną firmą zajmującą się doborem, sprzedażą oraz montażem systemów wentylacji z wykorzystaniem centrali nawiewnych lub centrali nawiewno-wywiewnych z odzyskiem ciepła. Długoletnie doświadczenie oraz dbałość o każdy, nawet najmniejszy szczegół sprawiają, że od wielu lat współpracujemy z klientami zarówno indywidualnymi, jak i biznesowymi. Za każdym razem najważniejsze jest dla nas zadowolenie klienta. Zawsze chetnie doradzamy i podpowiadamy przy wyborze rozwiązania, które będzie najbardziej odpwiednie w każdym konkretnym przypadku.

 

            Oferujemy Państwu zarówno centrale nawiewne, jak i centrale nawiewno-wywiewne z odzyskiem ciepła. Piersze z nich dostępne są albo z nagrzewnicą wodną, albo z nagrzewnicą elektryczną, natomiast drugie wyposażone są z kolei w wymienniki ciepła: wymiennik obrotowy, wymiennik przeciwprądowy lub wymiennik krzyżowy. Każdy z wymienionych rodzajów centrali posiada swoje specyficzne własciwości i działa w nieco odmienny sposób, dlatego też przed zakupem któregoś z nich należy upewnić się, który będzie najlepszy w naszym przypadku.

 

            Każdy rodzaj cantrali powoduje natomiast, że powietrze, które pobierane jest z zewnatrz, najpierw jest przefiltrowane, oczyszczone z zanieczyszczeń, następnie ogrzane a dopiero potem rozprowadzone po wszystkich pomieszczeniach. W przypadku centrali nawiewnych z nagrzewnicami, to właśnie nagrzewnice zawsze odpowiadają za dostarczanie powietrza o określonej temperaturze, natomiast w przypadku centrali nawiewno-wywienych początkowo, póki taka ilość ciepła wystarczy, wykorzystywane jest ciepło powietrza usuwanego z budynku. Dopiero gdy temperatura spada znacznie niżej uruchamiają się i zaczynają pracować elektryczne grzałki, które dodatkowo dogrzewają powietrze. To rozwiązanie jest niezwykle korzystne i pozwala na dużą oszczędność energii, głównie przez znaczne zmniejszenie strat ciepła. Założenie tego typu systemu wentylacyjnego nie należy do rozwiązań najtańszych. Jednak jest to jednorazowa inwestycja, która bardzo szybko się zwróci.

Sprawdź naszą ofertę

logotyp wentylacja

Copyright © 2014 Ang.com.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone

Wykonanie: Webstar & Jellinek Studio